Recent Changes - Search:

HomePage


PX24 serisi santrallar


Stillink sinyal çeviriciler, E1 Gateway


X1 serisi santrallar


Yardımcı programlar, diğer


Telefonlar


DECT Sistemler


Programlama

.

XAPI

Bu proje BSD lisansı altında açık kaynak kodlarını içermektedir.

XCom, adjunct ve cmdr (çağrı kayıt) ile Xymphony arasındaki iletişim XApi 2.11 protokolü ile gerçekleştirilir. Bu iletişimde, istemci tarafının ihtiyaç duyabileceği işlevler için XApi projesinde yer alan XapiDll kütüphanesi oluşturulmuştur. Bu kütüphanenin güncel versiyonu çağrı kayıt istemci ve adjunct sunucu için gerekli olabilecek kodlarıda kapsamak üzere yenilenmiştir.

Windows altında çalışan istemci uygulamaları bu kütüphaneye standart fonksiyon çağrıları ile ulaşabilir. XapiLDll Windows 98 SE, Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 ile uyumludur. Ayrıca kodlar ve kütüphane Visual C 6.0, Visual studio 2005 ve Visual studio 2010 ile test edilmiştir.

Ücretsiz XCom uygulaması bu projede verilmiş olan kütüphaneyi kullanmaktadır. Yazılım geliştiriciler XApi servislerine (XCom da kullanılan servisler gibi) ulaşmak için kendi kodlarını yazarak bu kodları XapiDll.Dll kütühanesiyle birlikte kullanabilirler.

Telesis yazılım gelişticilere yardımcı olmak maksadı ile proje dosyalarını bir bütün olarak sunmaktadır. Sunulan proje Microsoft Visual Studio 2010 ile yaratılmıştır. Bu nedenle, proje dosyasını kullanarak uygulamayı derlemek ve koşturmak isteyen geliştiricilerin bilgisayarlarında Microsoft Visual Studio 2010 kurulu olmalıdır.

Çözüm dosyası XApi.sln XApi proje klasöründe yer alır. XApi projesinin tam sürümü Xapi.zip buradan indirilebilir.

Projede yer alan diyalog tabanlı MFC uygulaması XApi fonksiyonlarına erişmekte kullanılan kaynak kodlarını incelemek için kullanılabilir. Yazılım geliştiriciler XApi projesini kendi özel uygulamalarını tasarlamak için başlangıç olarak alabilirler.

Xymphony versiyon 100820 (ve daha yeni) XApi 2.11 companion protokolünü desteklemektedir. Çağrı kayıt istemci ve adjunct sunucu işlevleri için Xymphony versiyon 110305 gereklidir.

İlgili Dökümanlar

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on February 14, 2018, at 03:46 AM