Recent Changes - Search:

HomePage


PX24 serisi santrallar


Stillink sinyal çeviriciler, E1 Gateway


X1 serisi santrallar


Yardımcı programlar, diğer


Telefonlar


DECT Sistemler


Programlama

.

R2

R2 Sinyalleşme

Standartlar ve arayüzlar

Telesis telefon santralları:

ITU-T standartlarına uygun İki-bit R2 hat ve MFCR2 adres sinyalleşmelerini Tek-bit immediate-start hat ve MFCR2 adres sinyalleşmelerini Tek-bit wink-start hat ve MFCR2 adres sinyalleşmelerini Analog Tip-V EM tranklarda MFCR2 adres sinyalleşmelerini desteklemektedir.

Opsiyonlar

İki-bit ve Tek-bit sinyalleşmeler için arayüz E1 (ITU-T G.703)`dir. Her E1 arayüzde 120 Ohm dengeli ya da opsiyonel 75 Ohm eşeksenli bağlantılar desteklenmektedir. Hat kodu olarak HDB3 seçilebilir ya da AMI kod saydam olarak uygulanabilir. CRC4 hata kontrolu istendiğinde çalıştırılabilir. Her E1 kanal, giren, çıkan, çift yönlü ya da kullanılmaz olarak işaretlenebilir. Tek bit sürekli hat sinyalleşmesinde, A, B, C ve D bitlerinin aylak durumları ve sinyalleşmenin hangi bit üzerinde olacağı istendiği şekilde programlanabilir.

Analog EM trank kartı Tip-V formunda 4 adet devre içermektedir. Her devre, kart üzerindeki kısa devre köprülerinin uygun şekilde ayarlanması ile 2 ya da 4-tel olarak seçilebilir. M-teli üzerindeki fazladan akım detektörü hatta DC beslemenin olmadığı hata durumlarının tesbitini sağlar. Analog EM kartı 600 Ohm referans empedanslıdır. Her devre giren, çıkan, çift yönlü ya da kullanılmaz trank olarak işaretlenebilir.

Telesis telefon santrallarının R2 sinyalleşen arayüzlerinde aşağıdaki opsiyon ve ayarlanabilir parametreler mevcuttur:

R2 sinyalleşme sistemine doğru arayan numara kategorisinin otomatik dönüşümü R2 sinyalleşme sisteminden gelen çağrı için arayan numara kategorisinin otomatik dönüşümü Arayan numaranın istenmesi ve isteğe cevap verilmesi Programlanabilir arayan numara kategorileri

Yönler

Telesis telefon santrallarında, her EM arayüzü ve her E1 kanalının kendi yön numarası vardır. Her Telesis telefon santralında 128 adede kadar ayrı yön tanımlanabilir. Bir yön, alternatifleri ile beraber yön gurubunu oluşturur. Yön grubundaki herbir yönün kullanım önceliği programlanabilir. Herhangi bir yöne ulaşılamaması durumunda, yön grubundaki bir sonraki öncelikli yöne ulaşmak denenir.

Yön Atama

R2 sinyalleşme kullanıldığında Telesis telefon santralları yön atamayı:

Aranan numaraya Arayan numaraya Arayan numaranın kategorisine göre gerçekleştirebilir.

Gerçek Zamanlı Sinyalleşme Analizörü

Telesis telefon santrallarında standart olarak yer alan gerçek zamanlı sinyalleşme analizörü kullanılarak, herhangi bir E1 kanalı ya da EM trank üzerinde

Çağrı kontrol mesajları E1 Seviye-1 (fiziksel seviye) E1 kanalının A-B-C-D bitleri EM trankta hat sinyalleşmesi MFCR2 tonları detaylı olarak gözlemlenebilir.

Çağrı kontrol mesajları, ITU-T Q.931 standartlarına uygun olarak çözümlenirler.

Telesis telefon santralı insan makina arayüzünün analizör penceresindeki çözümleme bilgileri ikili tabanda (binary), heksadesimal ya da anlaşılabilir ifadeler ile gösterilir

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on February 03, 2012, at 10:55 AM