Recent Changes - Search:

HomePage


PX24 serisi santrallar


Pure IP santrallar


Stillink sinyal çeviriciler, E1 Gateway


Yardımcı programlar, diğer


Telefonlar


DECT Sistemler


Programlama

.

CagriYonlendirme

Xymphony de 3 koşulda çağrı yönlendirme vardır, bunlar Koşulsuz çağrı yönlendirme, meşgulde çağrı yönlendirme ve cevapsızda çağrı yönlendirmedir.

Koşulsuz çağrı yönlendirme

Koşulsuz çağrı yönlendirme kuralı ile kullanıcı, kendi telefonuna gelen tüm çağrıları yönlendirir.

Koşulsuz çağrı yönlendirme kodu (fabrika ayarlarında 850) ve ardından 32 haneye kadar uzayabilen abc... numara dizinini çevrildiğinde koşulsuz çağrı yönlendirme aktif edilir.

Böylece Koşulsuz çağrı yönlendirme yapan kullanıcıya bir çağrı geldiğinde, arayan, kullanıcının Yön atama kriter tablo ve yetkilerini kullanarak abc... numara dizinini çevirmişçesine işlem görür. Kullanıcı bu çağrı için Yön atama kriter tablo ve yetkilerini kullanarak abc... numara dizinini çevirdiğindeki ücretlendirme kriteriyle ücretlendirilecektir. abc... numara dizini ile dahilde (örneğin bir başka abone ya da abone grubu) veya hariçte (örneğin ev veya cep telefonu) bir numara aranıyor olabilir veya santralda kayıtlı bir mesaj dinletilebilir.

Koşulsuz çağrı yönlendirmeyi aktif eden kullanıcının duyacağı Çevir tonu, Yönlendirme var kadansındadır.

Aktif etme: <Koşulsuz çağrı yönlendirme (fabrika değerlerinde kodu 850)> + abc......

İptal Sadece abc... ler olmaksızın Koşulsuz çağrı yönlendirme (fabrika değerlerinde kodu 850) kodu çevrilip telefon kapanmalıdır.

Meşgulde çağrı yönlendirme

Meşgulde çağrı yönlendirme kuralı ile kullanıcı, kendisine meşgulken gelecek çağrıları yönlendirir. Meşgulde çağrı yönlendirme kodu ve ardından 32 haneye kadar uzayabilen abc... numara dizinini çevrildiğinde meşgulde çağrı yönlendirme aktif edilir.

Böylece Meşgulde çağrı yönlendirme yapan kullanıcıya bir çağrı geldiğinde, arayan, kullanıcının Yön atama kriter tablo ve yetkilerini kullanarak abc... numara dizinini çevirmişçesine işlem görür. Kullanıcı bu çağrı için Yön atama kriter tablo ve yetkilerini kullanarak abc... numara dizinini çevirdiğindeki ücretlendirme kriteriyle ücretlendirilecektir. abc... numara dizini ile dahilde (örneğin bir başka abone ya da abone grubu) veya hariçte (örneğin ev veya cep telefonu) bir numara aranıyor olabilir veya santralda kayıtlı bir mesaj dinletilebilir.

Aktif etme:: Meşgulde çağrı yönlendirme (Fabrika değerlerinde kodu 851) + abc......

İptal: Sadece abc... ler olmaksızın Meşgulde çağrı yönlendirme kodu çevrilip telefon kapanmalıdır.

Cevapsız çağrı yönlendirme

Cevapsız çağrı yönlendirme kuralı ile kullanıcı, kendisine gelen çağrıyı portun sinyalleşme tablosundaki cevapsız çağrı yönlenme süresindeki süre içerisinde cevaplamadığında çağrıyı yönlendirir. Cevapsız çağrı yönlendirme kodu ve ardından 32 haneye kadar uzayabilen abc... numara dizinini çevrildiğinde Cevapsız çağrı yönlendirme aktif edilir.

Böylece Cevapsız çağrı yönlendirme yapan kullanıcıya bir çağrı geldiğinde, arayan, kullanıcının Yön atama kriter tablo ve yetkilerini kullanarak abc... numara dizinini çevirmişçesine işlem görür. Kullanıcı bu çağrı için Yön atama kriter tablo ve yetkilerini kullanarak abc... numara dizinini çevirdiğindeki ücretlendirme kriteriyle ücretlendirilecektir. abc... numara dizini ile dahilde (örneğin bir başka abone ya da abone grubu) veya hariçte (örneğin ev veya cep telefonu) bir numara aranıyor olabilir veya santralda kayıtlı bir mesaj dinletilebilir.

Aktif etme: Cevapsız çağrı yönlendirme (fabrika değerlerinde kodu 852) + abc......

İptal: Sadece abc... ler olmaksızın Cevapsız çağrı yönlendirme kodu çevrilip telefon kapanmalıdır.

Bütün çağrıları yönlendir

Kullanıcı Bütün çağrıları yönlendir kuralı ile kendisine yönle ile yada abone erişim kodu ile gelen aramaları koşulsuz çağrı yönlendirme kuralı ile yönlendirir.

Aktif etme: Bütün çağrıları yönlendir (fabrika değerlerinde kodu 858) + abc...

İptal: Sadece abc... ler olmaksızın Bütün çağrıları yönlendir kodu çevrilip telefon kapanmalıdır.

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on September 13, 2017, at 02:39 AM