Recent Changes - Search:

HomePage


PX24 serisi santrallar


Stillink sinyal çeviriciler, E1 Gateway


X1 serisi santrallar


Yardımcı programlar, diğer


Telefonlar


DECT Sistemler


Programlama

.

KullaniciYetkileriniKapama-acma

Kullanıcı Yetkileri

Santral abonesi kendi telefonunun yetkilerini açabilir yada kapayabilir, böylece abone yerinde yokken örneğin dahili arama, şehiriçi, şehirlerarası vb aramalara telefonunu kapayabilir.

Xymphony'de 00'dan 15'e kadar numaralandırılmış 16 adet çağrı sınıfı vardır. Kullanıcının çevirdiği veya porttan gelen rakamların (Önnumaraların) hangi çağrı sınıfında olduğu Yön atama kuralı penceresinde Çağrı sınıfı ve Gece sınırlaması alanlarında tanımlıdır. Xymphony, kullanıcının çevirdiği rakamlardan, yapılmak istenen arama ya da kullanılmak istenen servisi ve bunun için gereken çağrı sınıfı iznini kontrol ederek, yeterli olmayanların yapılmasına izin vermez.

Kullanıcı kendisine ait İzin verilen çağrı sınıfında (Kullanıcı) değişiklik için, önce Şifreli arama girişi kodunu, ardından kendi erişim kodu ve şifresini (şifre 0000 dan farklı olmalıdır), sonra da <Kullanıcı yetkileri> kodu, ardından cc (01 ile 15 arasında izin durumunda değişiklik yapmayı istediği çağrı sınıfı-fabrika ayarlarında 04 şehiriçi, 05 ş.arası, 06 milletlerarasi arama) ve k (izin kaldırmak için 0 veya izin vermek için 1) çevirerek değiştirir. cc için 99 girildiğinde ardından gelen k değerine bakılarak, 00 hariç tüm çağrı sınıflarındaki izinler kaldırılır ya da tüm çağrı sınıflarındaki izinler verilir.

Kullanıcının yaptığı degişiklik ile İzin verilen çağrı sınıfı (Kullanıcı)'lar, santral yöneticisinin kullanıcı için ayrıca tanımladığı İzin verilen çağrı sınıfı (Sistem)'lerin tamamını kapsamaz hale gelir ise, kullanıcı Çevir tonu'nu Yetki değistirildi kadansında duyacaktır.

Kullanımı: Şifreli arama girişi (fabrika değerlerinde kodu 820) + sss... (abone erişim kodu) + pppp (şifre) + Kullanıcı yetkileri (fabrika değerlerinde kodu 826) + cc (0-15) + k (0-1)

Kullanıcı Yetkileri kısa kod

Kullanıcı kendisine ait İzin verilen çağrı sınıfı (Kullanıcı)'larda değişiklik için, önce <Kullanıcı yetkileri kısa kod> u, ardından şifresini (pppp), ardından cc (01 ile 15 arasında izin durumunda değişiklik yapmayı istediği çağrı sınıfı) ve k (izin kaldırmak için 0 veya izin vermek için 1) çevirerek değiştirir. cc için 99 girildiğinde ardından gelen k değerine bakılarak, 00 hariç tüm çağrı sınıfındaki izinler kaldırılır ya da tüm çağrı sınıflarındaki izinler verilir.

Kullanımı: Kullanıcı yetkileri kısa kod (fabrika değerlerinde kodu 826) + pppp (şifre) + cc (00-15) + k (0-1)

Örneğin telefonunuzu tüm aramalara kapamak için önce hattınızın şifresi fabrika ayarlarında ise (0000), şifrenizi değiştirin (Sifre degistirme) daha sonra 826+şifre+99+0 çevirin, tekrar telefonunuzu tüm aramalara açmak için 826+şifre+99+1 çevirin

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on May 17, 2022, at 03:33 AM