Son Değişiklikler - Arama:

HomePage


Büyük kapasite santral


PX24 serisi santrallar


Stillink sinyal çeviriciler


Yardımcı programlar, diğer


Telefonlar


DECT Sistemler


Programlama

.

Main / XApiProjesiAçıkKaynakKodları

Bu proje BSD lisansı altında açık kaynak kodlarını içermektedir.

XCom, adjunct ve cmdr ile Xymphony arasındaki iletişim XApi 2.12 protokolü ile gerçekleştirilir. Bu iletişimde, istemci tarafının ihtiyaç duyabileceği işlevler için XApi projesinde yer alan XapiDll kütüphanesi oluşturulmuştur. Bu kütüphanenin güncel versiyonu çağrı kayıt istemci ve adjunct sunucu için gerekli olabilecek kodlarıda kapsamak üzere yenilenmiştir.

Windows altında çalışan istemci uygulamaları bu kütüphaneye standart fonksiyon çağrıları ile ulaşabilir. XapiLDll Windows 98 SE, Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 ile uyumludur. Ayrıca kodlar ve kütüphane Visual C 6.0, Visual studio 2005 ve Visual studio 2010 ile test edilmiştir.

Ücretsiz XCom uygulaması bu projede verilmiş olan kütüphaneyi kullanmaktadır. Yazılım geliştiriciler XApi servislerine (XCom da kullanılan servisler gibi) ulaşmak için kendi kodlarını yazarak bu kodları XapiDll.Dll kütühanesiyle birlikte kullanabilirler.

Telesis yazılım gelişticilere yardımcı olmak maksadı ile proje dosyalarını bir bütün olarak sunmaktadır. Sunulan proje Microsoft Visual Studio 2010 ile yaratılmıştır. Bu nedenle, proje dosyasını kullanarak uygulamayı derlemek ve koşturmak isteyen geliştiricilerin bilgisayarlarında Microsoft Visual Studio 2010 kurulu olmalıdır.

Çözüm dosyası XApi.sln XApi proje klasöründe yer alır. XApi projesinin tam sürümü Xapi.zip (2013-03-10 2.12) buradan indirilebilir.

Projede yer alan diyalog tabanlı MFC uygulaması XApi fonksiyonlarına erişmekte kullanılan kaynak kodlarını incelemek için kullanılabilir. Yazılım geliştiriciler XApi projesini kendi özel uygulamalarını tasarlamak için başlangıç olarak alabilirler.

Xymphony versiyon 100820 (ve daha yeni) XApi 2.12 companion protokolünü desteklemektedir. Çağrı kayıt istemci ve adjunct sunucu işlevleri için Xymphony versiyon 110305 ve daha yeni Xymphony versiyonları gereklidir.

İlgili Dökümanlar

Yazdır - Son Değişiklikler - Arama
Bu sitenin tüm hakları saklıdır - Telesis A.S. İskitler Cad. No.68 Ankara. Tel: 0312 3840540 Faks: 0312 3840549 http://www.telesis.com.tr